Πρώτο βραβείο για το 27ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου

| Ανακοινώσεις

Το 27ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου, με την εκπαιδευτικό Ευτυχία Πλακαρού,  σε συνεργασία με το 2ο Ειδικό Δημοτικό Σχολείο Βόλου, με τον Εκπαιδευτικό Ειδικής Αγωγής, Δημήτρη Αίσωπο, πήρε μέρος στον πανελλήνιο διαγωνισμό των Education Leaders Awards 2023 με τον εκπαιδευτικό ιστοχώρο «To Sakidio».

Η συμμετοχή του σχολείου μας κέρδισε το πρώτο βραβείο, Cold, στην κατηγορία Online και Εκπαίδευση Εξ Αποστάσεως, ανάμεσα σε πολύ αξιόλογες συμμετοχές δημόσιων και ιδιωτικών σχολείων όλων των βαθμίδων της εκπαίδευσης.

Ο θεσμός των Education Leaders Awards,  αναδεικνύει τις  βέλτιστες πρακτικές στην εκπαίδευση και επιβραβεύει φορείς και εκπαιδευτικούς, ιδιωτικών και δημοσίων σχολείων, από όλες τις βαθμίδες εκπαίδευσης και από όλες τις περιοχές της χώρας.