Πρόγραμμα Erasmus + 2021-2023

| Ανακοινώσεις

Το 27ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου συμμετέχει σε διετές πρόγραμμα Erasmus+ (2021-2023) με τίτλο "Inclusive Digital Education For Students and Families with Fewer Opportunities" - " Ψηφιακή εκπαίδευση χωρίς αποκλεισμούς για μαθητές και οικογένειες με λιγότερες ευκαιρίες".

Στο πρόγραμμα εκτός από το 27ο Δημοτικό Σχολείο συμμετέχει η ΕΚΠΟΛ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ και σχολεία της Ισπανίας, Πορτογαλίας και Ηνωμένου Βασιλείου.

Η παιδαγωγική ομάδα που εκπονεί το παραπάνω πρόγραμμα απαρτίζεται από τις εκπαιδευτικούς του σχολείου Ιωάννα Τσαπαδά και Σοφία Βαμβακά με τους μαθητές των αντίστοιχων σχολικών τμημάτων Ε1 και Β1. Κατά τη διάρκεια του προγράμματος θα υπάρχει συνεχής συνεργασία και ανταλλαγή καλών πρακτικών μάθησης μεταξύ εκπαιδευτικών και μαθητών του σχολείου που συμμετέχουν.

Στον παρακάτω σύνδεσμο ακολουθεί το άρθρο όπως δημοσιεύτηκε στην τοπική εφημερίδα:

27ο Δημοτικό Σχολείο Βόλου

Σχεδίαση: ΕΠΑΦΟΣ Συστήματα Πληροφορικής